Bakan Tunç: 27 Mayıs darbesi vatanımıza ve milletimize ihanettir

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 27 Mayıs 1960 darbesine ilişkin sosyal medya paylaşımında, darbelerin ve darbe girişimlerinin amacının demokrasiyi bozmak, ilerlemeyi ve Türkiye'nin her alandaki kalkınmasını durdurmak olduğunu belirtti.

27 Mayıs 1960 darbesini “kara leke” olarak nitelendiren Tunç, şöyle konuştu: “Zulmün ifadesi olan darbeler insanlık suçudur. 27 Mayıs 1960 darbesi vatanımıza, milletimize ihanettir. Milli iradeye, korumacı zihniyete karşı 27 Mayıs 1960 darbesi demokrasi tarihimize kara bir lekedir.” “Onu bize karşı yaptığı en büyük kötülük olarak asla unutmayacağız. Vesayetçi, eski Türkiye hasreti çekenlere, kirli senaryoların ürünü olanlara, milletimizin huzurunu tehdit edenlere, kirli emellerine asla izin vermeyeceğiz. ” dedi.

Tunç, milletin desteği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğiyle artık 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz'un yaşanmayacağını vurguladı ve şöyle konuştu:

“Milli iradeye her zaman sahip çıkacak, bağımsızlığımız ve geleceğimiz için, daha büyük ve güçlü bir Türkiye için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Her zaman adaletin, hakkın ve demokrasinin yanında olacağız. 27 Mayıs 1960 Darbesi'nin 64. yıl dönümünde, Milletin adamı merhum Adnan Menderes'i, dostları Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı ve tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. milletin iradesiyle seçilen ancak vesayet tarafından haksız ve hukuksuz bir şekilde idam edilen kişilerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir