Yüzlercesi kıyıya vurdu! Dev pilot balinaların geri kalan görüntüleri şaşırtıcı

Yaban hayatı görevlileri, deniz bilimcileri ve veterinerler, 100'den fazla pilot balinanın karaya çıkıp sahilde çalışmaya başladığını duyduktan sonra bugün Batı Avustralya eyaletindeki Toby's Inlet plajına geldi. Uzmanlar, yaklaşık 500 metrelik kıyı şeridi boyunca yayılmış yaklaşık 160 pilot balinadan oluşan dört sürünün tespit edildiğini, ayrıca kıyıdan 1,5 km açıkta 20 balinadan oluşan bir sürü ve 110 balinadan oluşan başka bir sürünün tespit edildiğini söyledi.

ŞOKLARI KIYIDAN UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yetkililer yaptıkları açıklamada, “Ekibimiz balinaların çıkarlarına en uygun şekilde hareket ederken, bir yandan da güvenli bir şekilde müdahale etmek, gönüllüleri ve personeli güvende tutmak için her türlü çabayı gösteriyor” dedi. Ekibimiz sahilde mahsur kalan balinaların durum değerlendirmesini yapıyor. “Sudaki ekiplerimiz hayvanları bir arada ve sahilden uzak tutmaya çalışıyor” dedi.

17

Geçen yıl benzer bir olayda yaşananları hatırlatan ekipler, bazen bu gibi durumlarda en insani sonucun kıyıya vuran hayvanlara ötenazi uygulanması olduğunu söyledi. Uzmanlar, bir sürünün kıyıdan uzaklaştığını, durumu bot ve gözlem uçağıyla takip ettiklerini vurguladı. (DHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti'de değişim sinyali!  Bütün gözler o tarihteydiAK Parti'de değişim sinyali! Bütün gözler o tarihteydi
Fatih Erbakan Meclis'teki çay partisine neden davet edilmedi?Fatih Erbakan Meclis'teki çay partisine neden davet edilmedi?
Kıskançlıktan cinayet!  Sevgilisini sokak ortasında öldürdü, ardından...Kıskançlıktan cinayet! Sevgilisini sokak ortasında öldürdü, ardından…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir