Üsküdar'da eşini 58 bıçakla yaralayan sanığa 26 yıl hapis – Son Dakika Türkiye Haberleri

İstanbul Üsküdar'da çıkan tartışma sırasında eşini 58 bıçakla ağır yaralayan sanığa 26 yıl hapis cezası verildi.

21. Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık Yunus Yıldırım, müşteki Merve Veziroğlu ve parti avukatları katıldı.

Duruşmada ifade edilen mütalaayı yineleyen savcı, sanık sanığın “eşi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından 15 yıldan 30 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Cezaya karşı savunması sorulan sanık Yıldırım, eşine kasten zarar vermediğini ileri sürerek, “Bıçağı korkutmak için aldım. Eşime kasten zarar verdim. Kavga sırasında kendimi savunmak için.” Dedi.

Sanık Yıldırım, kazanın ardından polisi ve ambulansı aradığını da belirtti. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Yunus Yıldırım'a 20 yılı “eşini kasten öldürmeye teşebbüs” ve 6 yılı “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan olmak üzere 26 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Komite ayrıca sanıkların tutukluluğunun devamına da karar verdi.

58 BIÇAK SALDIRISI

Anadolu Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 4 Ağustos 2023 tarihinde Merve Veziroğlu ile Yunus Yıldırım çifti arasında kıskançlık nedeniyle çıkan tartışmanın, sanığın müştekiyi farklı yönlerden 58 bıçakla yaraladığı belirtiliyor.

Bıçak yaralarından 37'sinin hayati tehlike oluşturan bölgelerde olduğu kaydedilen iddianamede, sanık Yıldırım'ın cinayet teşebbüsünü önceden planladığına dair herhangi bir delil bulunmadığı ancak bıçaklamayı öldürme kastıyla yaptığı belirtildi. .

İddianamede Yunus Yıldırım'a “eşi kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 34 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir