Ukrayna'daki Barış Konferansı'nda büyük güvenlik çalışması: 4000 asker görevde

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

İsviçre, Ukrayna'daki barış konferansına katılan 50'den fazla devlet başkanının güvenliğini sağlamak için yaklaşık 4.000 asker gönderdi.

REKLAM

İsviçre, Lucerne yakınlarındaki lüks Bürgenstock tatil beldesinde iki gün süren Ukrayna Barış Konferansına katılan 50'den fazla devlet başkanının güvenliğini sağlamak için yaklaşık 4.000 askerini konuşlandırdı.

Cumartesi günü askerler tesise giden dolambaçlı yollar boyunca kurulan çok sayıda kontrol noktasında mevzi aldı. Güvenlik tedbirleri kapsamında alanın çevresine yaklaşık 6,5 kilometrelik metal çit ve 8 kilometrelik dikenli tel çekildi.

Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında İsviçre Cumhurbaşkanı Viola Amherd, aralarında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in de bulunduğu 50'den fazla devlet başkanını korumak için yaklaşık 4.000 askerin konuşlandırıldığını söyledi.

İsviçre Cumhurbaşkanı Viola Amherd, zirveden önce yaptığı açıklamada, “Bu ölçekte bir etkinlik kapsamlı güvenlik önlemleri gerektiriyor” dedi.

Ayrıca sahanın ortasına çok sayıda heyetin iniş ve kalkış yapmasına olanak sağlayacak geçici bir askeri helikopter pisti kuruldu.

Bürgenstock Hotel'in üst düzey siyasi toplantılara ev sahipliği yapma konusunda uzun bir geçmişi vardır. dağın tepesinde izole konum Bu sayede güvenlik önlemlerini almak kolaylaşıyor.

Bu gösterişli tesis daha önce 2002'de Sudan'da ve 2004'te Kıbrıs'ta barış görüşmelerine ev sahipliği yapmıştı.

Siber saldırılar ve dezenformasyon tehditleri

Tehditler yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda siber saldırıları ve konferansla ilgili dezenformasyonu da içeriyor.

İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis, “konferansın düzgün işleyişinin bozulmasında açık bir çıkar” olduğunu söyledi.

Hükümet web sitelerine yönelik dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarının ilk dalgası Perşembe günü başladı.

DDoS saldırıları, web sitelerine çok sayıda istekle aşırı yükleme yapmayı amaçlamaktadır. Veri hacmi çoğu zaman tek bir kuruluş tarafından yönetilemez. Böylece web sitesinin ve sisteminin çökmesine neden olur.

Bu, İsviçre Ulusal Siber Güvenlik Merkezi tarafından belirtildi. Hafta sonu daha fazla saldırı bekleniyor.

Yerel halk nasıl etkilendi?

Kontrol noktalarının ötesinde evleri ve çiftlikleri bulunan 400'den fazla sakinin bölgeye girebilmek için özel bir geçişe ihtiyacı var.

İsviçre haber sitesi Watson 'ye göre, bazı sakinler konferansın yürütülme şeklinden duydukları hayal kırıklığını dile getirdi.

Bir kadın, “Kimse bize fikrimizi sormadı” dedi. Bir helikopter yanından geçtikten sonra başka bir bölge sakini “Lanet olası sürekli gürültü” diye bağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir