TİKAV, “Dijital Ayak İzimiz” projesiyle kırsalda kadınların eğitimine destek olmaya devam ediyor – EĞİTİM

Akfen Holding'in kurduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), 18 ilde 27 kırsal bölgede yaşayan kadınlara ve ailelerine eğitim verdiği “Dijital Ayak İzimiz” projesiyle toplumun farklı kesimlerine destek veriyor. Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretimine yönelik santral yatırımlarının bulunduğu Türkiye'de oluşmaya devam ediyor.

Nisan ayında oluşumunu tamamlayan ve 2024 yılı boyunca devam edecek olan “Dijital Ayak İzimiz” projesi, dijital platformların karlı ve doğru kullanımına odaklanıyor.

Akfen Holding kurduğu sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun farklı kesimlerini desteklemeyi amaçlıyor ve bu yıl 25. yılını kutluyor. Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV), Akfen Yenilenebilir Enerji mali destekle “Dijital Ayak İzimiz” hayata geçirildi. projesiyle kırsalda yaşayan kadınları ve ailelerini eğitim yoluyla desteklemeye devam ediyor. 2024'e kadar Türkiye genelinde 18 ilde ve 27 farklı lokasyonda Güneş, rüzgâr ve hidroelektrik santralleri çevresinde yaşayan kırsaldaki kadınları dijital dünyada bilinçlendiren TİKAV, nisan ayında eğitim kursları düzenledi. Sakarya'nın Geyve İlçesi ve Çanakkale'nin Lapseki İlçesine bağlı Üçpınar Köyü ve Çanakkale İntepe merkez ilçesinde uygulanmış.

Eğitimlerde kırsal kesimde yaşayan kadınlara, dijital platformların faydalı ve doğru kullanımı konusunda duyarlılık kazandırılarak, dijital platformların bilinçsiz kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek hukuki, sosyal, fizyolojik ve psikolojik sorunlar tartışıldı. Ayrıca hem katılımcı kadınların hem de aile üyelerinin bu kapsamda yaşayabileceği bilişsel suçlar, psikolojik, fiziksel, sosyolojik ve kültürel sorunların önlenmesi konusunda farkındalık eğitimleri verildi.

Çağın ihtiyaçlarına uygun bir sosyal sorumluluk modeli olarak sunuluyor “Dijital ayak izimiz” Proje, TİKAV ve Akfen Yenilenebilir Enerji'nin desteğiyle dijital çağın getirdiği zorluklara karşı toplumda farkındalık yaratmayı ve kırsalda yaşayan kadınların bu dijital çağda farkındalığını artırmayı amaçlıyor. 2024'e kadar sürecek “Dijitalde Ayak İzimiz” projesi kapsamında katılımcılar, dijital dünyada nasıl güvenli bir şekilde var olabileceklerini anlatarak kadınları ve aileleri bilinçlendirmeye yönelik eğitimlerine Akfen Yenilenebilir Enerji'nin 27 lokasyonunda gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile devam edecek.

Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) Hakkında:

Bu sürdürülebilir refahın benimsenmesi ancak insana, topluma ve ekonomiye yatırım yapılmasıyla mümkündür. Akfen Holdingkurumsal sosyal sorumluluk projeleri İlgili aile 1999 yılında kurulan Türkiye İnsan Kaynakları, Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) bünyesinde yürütülmektedir.

TİKAV, çağımızın hızla gelişen bilgi dünyasında yenilikçi anlayışla yurt içi ve yurt dışında çalışarak toplumun değişime uyumuna çözüm bulmayı, toplumun gelişimine öncülük edecek bireyleri kazandırmayı ve toplumun toplumsal yayılımına rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. sorumluluk bilinci.

Bu doğrultuda TİKAV, yürüttüğü uzun vadeli sosyal sorumluluk projeleriyle genç nesillerin bireylerinin bilgi, gelenek ve deneyimlerini artırmayı; Sağlıklı yaşam bilincini geliştirmeyi ve günümüz çevre sorunlarının çözümüne yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

TİKAV, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerde; Lise ve üniversite öğrencileri, iş dünyasından insanlar, gençler, dağ köylerinde yaşayan çocuklar, kadınlar, şefler, engelli yakınları, hastanelerde tedavi gören çocuklar ve onlara eşlik eden anneler gibi toplumun farklı kesimleriyle buluştu. Kurulduğu 1999 yılından bu yana 50 bin kişiye ulaşan TİKAV, bu adımları güçlendirerek önümüzdeki 10 yılda 100 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir