Terör örgütü DEAŞ'a karşı “Bozdoğan-38” operasyonu! 56 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre, Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Denizli'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik “Bozdoğan-38” operasyonları düzenlendi.

Şanlıurfa ve Konya'daki operasyonlarda terör örgütünün personeline eğitim veren, örgüte maddi destek sağlayan ve örgütsel toplantılar düzenleyen 45 şüpheli yakalandı.

Hatay'da DEAŞ ve El Kaide terör örgütlerine mensup, suikast ve patlayıcı eğitimi aldıkları belirlenen 10 silahlı kişi gözaltına alındı.

Denizli'de, DEAŞ'la bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan, terör suçundan yargılanan kişilerle para transferi ilişkisi olduğu ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen bir şüpheli yakalandı.

“HİÇBİR TERÖRİSTE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Operasyonlarda çok miktarda döviz ile çok sayıda örgütsel belge ve dijital malzeme ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şunları söyledi: “Hiçbir teröristin gözlerini kapatmasına izin vermeyeceğiz. Bizim tek amacımız, dualarınız ve desteğinizle, son terörist etkisiz hale getirilene kadar tereddüt etmeden mücadele etmektir.” söz konusu. Operasyonlara ilişkin görüntüleri de paylaşan Yerlikaya, çalışmada görev alan polisleri tebrik etti. (AA)

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Üniversite öğrencisi motosikletli kuryeyi vahşice öldürdü!  Korkunç cinayet okul kameralarına yansıdıÜniversite öğrencisi motosikletli kuryeyi vahşice öldürdü! Korkunç cinayet okul kameralarına yansıdı
Küçükçekmece'de otomobil aniden kaldırıma çarpıp yayalara çarptı: Yaralılar var.Küçükçekmece'de otomobil aniden kaldırıma çarpıp yayalara çarptı: Yaralılar var.
Candan kardeşlerin suçlamasında şaşırtan detay!  O toplantıyı şöyle anlattı: Candan kardeşlerin suçlamasında şaşırtan detay! O görüşmeyi şöyle anlattı: “Nihal Candan'a saygı gösteriyorlardı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir