Silahsızlanma masada! Türkiye'nin tezi Hamas için ön koşul haline geldi

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına konuşan üst düzey Hamas yetkilisi Halid Hayya şunları söyledi: “İsrail'in 1967 öncesi sınırları, Batı Şeria ve Gazze boyunca tam egemen bir Filistin devletini ve Filistinli mültecilerin geri dönüşünü kabul edecekler. uluslararası kararlar”.

Bunun gerçekleşmesi halinde Hamas'ın silahlı kanadının (Kassam Tugayları) lağvedileceğini belirten el-Hayya, şöyle konuştu: “İşgalcilere karşı savaşan halkın bağımsızlığını, haklarını kazandığı, kendi haklarına sahip olduğu şu ana kadar yaşanan deneyimlere bakın. Bu güçler ne yaptılar? Kendilerini siyasi partilere, savaş güçlerini ise ulusal ordulara dönüştürdüler.” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Irak'a ilişkin açıklama!  Milli Savunma Bakanlığı'ndan Irak'a ilişkin açıklama! “Yasaklı örgüt 'terör örgütü' ilan edilmeli”
Kemik parçaları bulundu!  Korhan Berzeg için tüm gözler bu ihtimaldeKemik parçaları bulundu! Korhan Berzeg için tüm gözler bu ihtimalde
AK Partili kendini yere atıp yuvarlandı, CHP genel başkanı şaşkına döndü.AK Partili kendini yere atıp yuvarlandı, CHP genel başkanı şaşkına döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir