NASA, Hubble Uzay Teleskobu'nun arıza nedeniyle geçici olarak devre dışı bırakıldığını duyurdu

NASA'nın açıklamasında, uzun vadeli odaklama sisteminin bir parçası olan jiroskoplardan birinin arızalanmasına rağmen Hubble Teleskobu'nun güvenli ancak aktif olmadığı belirtildi.

Açıklamada yetkililerin Hubble Uzay Teleskobu'ndaki arızanın giderilmesi için ne yapılması gerektiği üzerinde çalıştığı belirtildi.

1990 YILINDA YÖRÜNGEYE YERLEŞTİRİLDİ

1990 yılında yörüngeye yerleştirilen Hubble Uzay Teleskobu'nun, çalışan bir veya iki jiroskopla hala keşif yapmaya devam edebileceği iddia ediliyor. Hubble Uzay Teleskobu'na en son 2009 yılında 6 yeni jiroskop takılmıştı; bu, onun doğru yöne odaklanmasını ve uzaydaki gözlemler sırasında sabit kalmasını sağladı. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz Kabineden İstifa Etti!  Netanyahu için seçim çağrısında bulunduİsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz Kabineden İstifa Etti! Netanyahu için seçim çağrısında bulundu
Soru ve cevap anahtarlarının yer aldığı kitapçıklar artık mevcutSoru ve cevap anahtarlarının yer aldığı kitapçıklar artık mevcut
CHP toplantısında ortalık karıştı!  CHP'li vekilin kuzeni: CHP toplantısında ortalık karıştı! CHP'li vekilin kuzeni: “Seni vuracağım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir