Lise öğrencileri müzik yetenekleriyle alkış topladı – KÜLTÜR SANAT

Nilüfer Belediyesi'nin Mix Music ve Akademix sponsorluğunda düzenlediği 13. Nilüfer Lisesi Gençlik Müzik Yarışması'nda genç müzisyenler yeteneklerini sergiledi. Nazım Hikmet Kültür Evi'nde düzenlenen etkinliğe, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'in eşi Nuray Özdemir, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin'in yanı sıra öğrenciler, veliler, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. yılın festivali. Ön elemeleri geçerek finale kalan 28 grup, başarılı performanslarıyla dikkat çekti. Gençler jüri ve seyirci önünde ellerinden gelenin en iyisini yaparken; Akademisyenler, müzik öğretmenleri ve sanatçılardan oluşan jüri üyeleri, finale kalan grupların performanslarını titizlikle değerlendirdi. Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, yarışmanın bu yıl 13'üncüsü düzenlendiğine dikkat çekti. , kaybedenlerin olmadığı bir organizasyon olduğunu belirterek, “Buraya katılmak da büyük bir başarı. Hepinizi tebrik etmeye davet ediyoruz. Jürilerimize de meydan okuyan gençlerimizin başarılı performansları bizi gururlandırıyor. Nilüfer Belediyesi olarak onların gelişimine katkı sağlayacak bu tür organizasyonları önemsiyoruz çünkü gençlerle bir arada olmak kültür sanat alanında şehrimize değer katıyor. katılın” dedi.
Etkinliğin sponsoru Mix Music ve Akademix'in yönetim kurulu başkanı Rüstem Avcı da müzik ve sanatla ilgilenen kişilerin toplumsal duyarlılığının yüksek olduğunu vurguladı. Avcı, gençlere müzikten vazgeçmeme çağrısında bulundu.

Konuşmaların ardından etkinliğin sponsoru Mix Music'e, Akademix Başkanı Rüstem Avcı'ya ve yarışma jürilerine teşekkür plaketleri takdim edildi.

ÖDÜLÜ KAZANDILAR Nilüfer Gençlik Korosu'nun performansıyla büyük beğeni toplayan yarışma sonunda dereceye girenler büyük sevinç yaşadı. 6 ana kategori ve çeşitli alt kategorilerde ödüllerin verildiği yarışmada, kazananlar şöyle sıralandı: En İyi Orkestra Ödülleri: • Birinci: Barış Anadolu Lisesi – Barış Orkestrası • İkinci: Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi – Mest • Üçüncü : Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Sosyal Bilimler Lisesi – En İyi Zamansız Solist Ödülleri: • Birinci: Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi – Ceren Baltacı • İkinci: 6 Nisan Anadolu Lisesi – Eren İpçi • Üçüncü: Çağdaş Öncü Okulları – Ayça Polan En İyi Beste Ödül: Çamlıca Anadolu Lisesi – Sermest (Barkın Toker – Kalabilirsin) En İyi İkili Ödülü: Nursel Çağlar Anadolu Lisesi – N/Play Duo En İyi Üçlü Ödülü: Osman Şevki Uludağ Anadolu Lisesi – Vortex En İyi Dörtlü Ödülü: Özel Şahinkaya Okulları – Jazzbery Jam'in alt kategorilerinde ise “En İyi Basçı”, “En İyi Gitarist”, “En İyi Klavyeci”, “En İyi Davulcu” ve “En İyi Alternatif Enstrüman” ödülleri sahiplerini buldu. Ayrıca Mix Müzik Özel Ödülü'nü alan Çamlıca Anadolu Lisesi de müzik dersi desteği almaya hak kazandı. EV SAATİNDEN MÜZİK FESTİVALİ Ödül töreninin ardından sahneye çıkan Evde Zaman Grubu, öğrencilerine ikram edildi. insanlar. Nilüfer'den unutulmaz bir müzik ziyafeti. Gençler müzikten keyif aldı Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir