Kurban Bayramı'nda YHT'lere ilave seferler eklenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla demiryollarında alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Uraloğlu, Kurban Bayramı'nda artan yolcu talebini karşılamak amacıyla TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen yüksek hızlı tren, ana hat ve bölgesel trenlere ek seferler eklendiğini, vagonlar eklenerek kapasite yolcu sayısının artırıldığını söyledi. ana hatta ve bölgesel trenlere. Uraloğlu, paylaşımın ve işbirliğinin en yoğun olduğu Kurban Bayramı döneminde artan yolcu talebini karşılamak ve vatandaşların seyahatini kolaylaştırmak amacıyla Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hatlarında ilave YHT setlerinin hizmete gireceğini söyledi. 14-15-16 ve 22-23 Haziran tarihlerinde toplam 9 bin 660 kişi kapasitesiyle. Kapasitenin daha da artırılmasının beklendiğini belirtti.

Uraloğlu, tatil boyunca İzmir Mavi, Doğu, Güney/Vangölü, Konya Mavi, 4 Eylül Mavi, 6 Eylül, 17 Eylül, Ege, Erciyes, Pamukkale, Ankara ve Uzunköprü-Halkalı, Edirne ana hat ekspreslerine de otobüs ve rıhtım sağladı. . -Bölgesel Trenler Halkalı, vagonların eklenmesiyle toplam 280 vagon ekleneceğini, oturma kapasitesinin 15 bin 800 artırılacağını, böylece günlük ortalama 28 vagon ilavesiyle yolcu kapasitesinin 1580 kişi artacağını söyledi.

“Marmaray, Başkentray bayram boyunca ücretsiz olacak”

YHT Uraloğlu, Ankara-Eskişehir,Eskişehir-İstanbul,Ankara-İstanbul,Ankara-Konya,Konya-İstanbul,Karaman-İstanbul,Ankara-Karaman,Ankara-Sivas,Sivas-İstanbul seferleriyle günde yaklaşık 35 bin yolcuya hizmet verdi. Bayramda günde ortalama 40 bin vatandaşın YHT'lerle seyahat etmesinin beklendiğini söyledi.

Yüksek hızlı trenlerin özellikle tatil dönemlerinde kentler arası günübirlik seferlerle turizme canlılık kazandırdığını hatırlatan Uraloğlu, hızlı trenlerin yanı sıra günde 32 bin civarında yolcuya hizmet veren ana hat ve bölgesel trenlere olan talebin de arttığının altını çizdi. artırılmış.

Uraloğlu, TCDD Taşımacılık tarafından işletilen ve günde toplam 700 bin yolcuya hizmet veren Marmaray, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Başkentray trenleri ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattında gerekli önlemlerin alındığını vurguladı. tatil döneminde bu hatlarda ücretsiz hizmet garantisi verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir