İzmir'de 154 koro ve 6 bin koro buluştu – Son Dakika Kültür-Sanat, Cumhuriyet Ege Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 20-26 Mayıs tarihleri ​​arasında üçüncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali'ne bu yıl 154 koro ve 6 binin üzerinde koro katıldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine yoğun katılım oldu.

Yayınlanma: 27.05.2024 – 15:16

Abo Ol

Google Haberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çok sesli koro müziğini teşvik etmek ve Türk müziğinin evrensel boyuta ulaşmasını sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali sona erdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Çok Sesli Korolar Derneği İzmir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen festivale bu yıl 154 koro ve 6 binin üzerinde koro katıldı.

Festivale katılan korolar, “Festival Değerlendirme Komisyonu” tarafından 15 farklı müzik dalında birbirleriyle yarışmadan değerlendirilerek, müzik dalında sanatsal açıdan en yüksek puanla ödüllendirildi. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. İzmir Büyükşehir Belediyesi CHP grup sözcüsü Cemil Tugay adına Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Elvin Sönmez Güler, Başkan Tugay'ın selamlarını getirerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir