İsrail bunu beklemiyordu! Amerika Birleşik Devletleri Başkanı açıkça duyurdu: Silah göndermeyi bırakacağız!

ABD Başkanı Joe Biden, geçen hafta İsrail'e yaklaşık 900 kiloluk bomba sevkiyatının kendi yönetimi tarafından engellenmesine ilişkin, “Gazze'deki siviller bu bombalar ve (İsrail'in) sivil yerleşim merkezlerine girmenin diğer yolları nedeniyle öldürüldü.” Yorumunda, Amerikan yapımı bombaların Gazze'deki Filistinli sivilleri öldürmek için kullanıldığını itiraf etti.

“SİLAHLARI GÖNDERMEYECEĞİM”

ABD Başkanı Biden, “Refah'a girerlerse henüz girmemiş olurlar (küresel bir saldırıyla), girerlerse o zaman kullanılmış silahları Refah'a ve diğer şehirlere göndermeyeceğimi açıkça belirtmiş oldum.” dedi.

İsrail'in güvenliğinin sağlanması konusunda hâlâ kararlı olduklarını vurgulayan Biden, İsrail'in sivil yerleşimlerde kullandığı bazı silah, bomba ve top mermilerinin gönderilmesini durduracaklarını vurguladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Benzin döküp evini yakmaya çalıştı ama polise söyledikleri şoke etti!Benzin döküp evini yakmaya çalıştı ama polise söyledikleri şoke etti!
Türkiye, öldürülen öğretmen İbrahim Oktugan için ağladı... Bakan Tekin'den yürek yakan olay sonrası önemli açıklama! "Yüzde 50 oranında arttırılması gerekiyor."Türkiye, öldürülen öğretmen İbrahim Oktugan için ağladı… Bakan Tekin'den yürek yakan olay sonrası önemli açıklama! “Yüzde 50 Artırılmalı”
Erdoğan'ın “Gazze”sinin Avrupa'ya tepkisiErdoğan'ın “Gazze”sinin Avrupa'ya tepkisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir