İran: İsrail saldırısına saniyeler içinde karşılık vereceğiz

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Bakıri, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna saldırarak “stratejik hata” yaptığını söyledi.

İran'ın meşru müdafaa çerçevesinde askeri ve savunma kabiliyetini ortaya koyduğunu söyleyen Bakıri, şöyle konuştu: “Siyonist rejim şunu bilmelidir ki, bir hata daha yaparsa 12 günü kalmayacaktır ve cevabı vaktinde verilecektir. günler ya da saatler değil, saniyeler.” dedi.

İran'ın her türlü olasılığa hazır olduğunu belirten Bakıri, “Siyonistler ikinci hatayı yapmamalı çünkü İran'ın tepkisi daha sert, daha güçlü ve daha hızlı olacaktır.” dedi.


İran-İsrail gerilimi

İsrail, 1 Nisan'da Şam'daki İran Konsolosluğu binasına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda İran Devrim Muhafızları'ndan 2'si general olmak üzere toplam 7 İranlı yetkili hayatını kaybetti.

İran, İsrail konsolosluğuna yapılan saldırının kendi topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misilleme yapacağını açıklamıştı. İsrail, İran'ın saldırısına karşılık vereceğini açıklamıştı.

İran, 13 Nisan'da yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik füze ve seyir füzeleriyle İsrail'e saldırı başlattı.

İran bazı hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemleriyle önlendiğini ancak bir füzenin güneydeki askeri üsse isabet ettiğini açıkladı.

İsrail basını, Tel Aviv yönetiminin İran'ın hava saldırısına “açık ve etkili” yanıt verme kararı aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir