İdealist siyasetçi ve akademisyenlerden yeni girişim: – Son dakika siyasi haberler

Ankara Kuzeykent Vadi'de düzenlenen platform iftar yemeğine çok sayıda davetli katıldı. Davetliler arasında CHP'nin atadığı idealist kökenli bazı belediye başkanları da vardı. İftar için; Ayrıca Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özaslan ve eski İYİ Parti Ankara Milletvekili Yüksel Arslan da hazır bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da platforma selam gönderdi.

İftar yemeğinin ardından platformun yönetim kurulu üyelerinden Yusuf Özkan kısa bir konuşma yaptı. Sonra profesör. Dr. Ahmet Bican Ercilasun, Ulusal Egemenlik Platformu'nun ilk açıklamasını okudu. Ercilasun'un okuduğu açıklama şöyle:

“Yukarıdaki mavi gökyüzü çökmedikçe ve aşağıdaki yağmurlu toprak yarılmadıkça… Bizler tarihe ve geleceğe Türk Milleti penceresinden bakan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türk milliyetçiliği fikrine inanan insanlarız. ; laik, üniter ve milli Türkiye Cumhuriyeti'nin Devleti ve milletiyle bölünmez birliğidir.” En değerli hazinemizdir.

“Kimliğimiz ve egemenliğimiz dokunulmazdır”

Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan giderek, Türk milletinin egemenliğini koruma ve geleceğe taşıma görevini yerine getirmeye kararlı ve kararlıyız. Türk milli kimliğinin ve egemenliğinin sorgulanmaya açık olduğu bir dönemde, kimliğimizin ve egemenliğimizin dokunulmaz olduğunu hatırlayalım.

İdealimiz; Milli ve manevi birliğimizi güçlendirecek, Türk medeniyetini muasır medeniyetlerin üstüne çıkaracak Türk yüksek kültürünü geleceğe taşımak. Vatan, tarih, dil, sanat, aile, ahlâk, hürriyet, din ve vicdan hürriyeti gibi insanın ve milletin vazgeçilmez değerlerini korumak ve geliştirmek, bunlara veya birimlerimize yönelik tehditler konusunda Türk milletini bilgilendirmek görevimizdir. ve milli bilinci canlı tutalım.

GENÇLERİMİZİN TÜRK BİLİNCİYLE BÜYÜMESİNE YARDIMCI OLMAK

Bu amaçla; Gençlerimizin Türk bilinciyle, bilimin ışığında yetişmelerine, bugünden yarına bilgi aktarımına katkıda bulunmak en önemli görevimizdir. Her şeyden önce milli birliğimizin; Demografik yapımızı, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatımızı tehdit eden mülteci ve kaçak göçmen sorunuyla mücadele edeceğiz. Bütün mücadelemiz; “İnsan haklarına saygı ve yurt içinde ve yurt dışında barış ilkesi çerçevesinde demokrasi, meşruiyet ve hukukun üstünlüğü esasına dayalı olacaktır.”

Platformun 40 kişilik yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:

“Prof. Dr. Ahmet Bichlasun, Prof. Dr. İSkender ÖKSüz, Ahmet Hamdi ünal, Prof. Dr. Alir Rıza Söğüt, Ali şanalamış, Uzunımak, Alptekin Yıldırım, Atilla Kaya, Ayfer Uzunımk, Rkan Kara. ri akman, Fatih Bozaklı, Fatma Koç, Prof. Dr. Feyzullah Eroğlu, Gazi Çevik, Gökhan Yılmaz, Hakan Erdem Hakan Paksoy, Hamdi Kılıçarslan, Hanefi Çelebioğlu, Harun Meral, Hasan Gömleksiz, Prof. Dr. İbrahim Maraş, Kadir Şahin, Prof. Dr. Kemal Aydın, Kürşat Öncül, Prof.Dr.Mehmet Alagöz, Mehmet Emin Uyartaş, Prof.Dr.Meltem Çetin, Meryem Kuz Halkacı, Mesut Güneş, Prof.Dr.Murat Esin, Mustafa Celepçi, Doç.Dr.Osman Yılmaz , Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu, Sema Doğan, Prof. Dr. Selçuk Bali, Prof. Dr. Selçuk Peker, Paşa Kula, Prof. Dr. Recep Çetin, Suat Başaran, Prof. Dr. Şahin Akıncı, Prof. Dr. Vahit Türk, Vasıf Duygulu, Yağmur Tunalı, Yıldırım Görgen ve Yusuf Özkan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir