Hakemler toplantısının sosyal medyada paylaşılan videosu gündem oldu! Galatasaray-Antalyaspor maçı, Hugh Dallas ve Abdülkadir Bitigen…Futbol

Sosyal medya platformu X'te “lakeoftears1907” isimli hesap, 1 Mart'ta gerçekleşen tahkim toplantısının görüntülerini paylaştığını duyurdu. Bu videoda Hugh Dallas, VAR uyarısı sonrasında hakem Abdülkadir Bitigen'den Galatasaraylı Tete ve Antalyasporlu Sander van de Streek'e penaltı düdüğü çalmasını istedi.

Videonun ortaya çıkmasının ardından bazı kişiler videonun montaj olabileceğine dikkat çekerken, bazıları da videonun kesinlikle gerçek olduğunu savundu.
Sosyal medyada paylaşılan videodaki konuşma şu şekilde:
Hugh Dallas, Futbol Federasyonu hakem danışmanı: “Pozisyonu çok iyi bir bakış açısıyla görüyorsunuz. Bana sahada ve VAR'da neler gördüğünüzü anlatabilir misiniz? Lütfen bana bu fikri nasıl bulduğunuzu söyleyin, Vay be, ne kadar büyük bir hata yaptım.”

Hakem Abdülkadir Bitigen: “11 numaralı oyuncu yolumu kapattığı için temas noktasını göremedim. VAR teması gördü ve ekrana davet etti. Temas noktasını gösterdi ve hücum oyuncusunun topa ve defans oyuncusuna müdahale ettiğini gördüm. Galatasaraylı oyuncuya müdahale ettim. Hızlı ve yakından gördükten sonra penaltı kararımı verdim.”

Hugh Dallas: “Kadir, bir hafta geçmesine rağmen hala bunun faul olduğunu mu düşünüyorsun?”

Abdülkadir Bitigen: “Basit bir temas olduğunu düşünüyorum. Penaltı olduğunu düşünmüyorum.”

Hugh Dallas: “Neden bu kadar basit bir temas? Asla müdahale edilmeyeceği defalarca vurgulandı. Bu kadar basit bir temas için neden hakemi çağırdınız? Hakeme baskı yaptınız.”

VAR hakemi Özgür Yankaya: “Kısacası hata yaptım. Hakem onu ​​orada göremediğini söyleyince inceledim. Beklentiye baktım, teması gördüm. O anda böyle olacağını düşündüm.”

Hugh Dallas: “Serbest oyuncuların görevi abartıp penaltı kazanmaktır. Atağa değil defansın aksiyonuna bakmamız gerektiğini defalarca vurguladık. Oyuncu abartarak beklenti yaratır.”

VAR hakemi Özgür Yankaya: “Beklediği gibi yaptı demiyorum. Hala neden yaptığımı merak ediyorum. Bazen hata yapabiliyoruz. Aklımda bir pozisyon vardı. Oyuncumuz milli takım maçına kendini atarak penaltı kazandı. Bunu yaşadım. akılda kalan konum, çok benzer görünüyordu.”

Abdülkadir Bitigen: “Özgür'ün kardeşini VAR odasında olduğu için çok iyi anlıyorum. Teması net göremediğimi belirttim. Hücumcunun hücumu abartmasına mı yoksa savunmanın müdahalesine mi bakacağız? Hücumcular her seferinde abartıyor ama önemli olan” Bir metre mesafeden müdahale değil.”

Hugh Dallas: “Özet çok açık, basit penaltılar vermiyoruz. Küçük bir temas olsa bile basit penaltılar vermiyoruz.”

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tecavüz suçundan cezaevindeydi!  Dünyaca ünlü eski futbolcu serbest bırakılmak için servet ödediTecavüz suçundan cezaevindeydi! Dünyaca ünlü eski futbolcu serbest bırakılmak için servet ödedi
Kaza adamı Osayi ilk kez konuştu! Kaza adamı Osayi ilk kez konuştu! “Yapmak zorundaydım”
F.Bahçe teknik direktöründen tesadüfi açıklamalar! "Bulmak zor, 2 Nisan'da tükenecek"F.Bahçe teknik direktöründen tesadüfi açıklamalar! “Çıkmaz yol, 2 Nisan'da bitireceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir