Galaxy AI artık yeni güncellemeyle daha fazla dili destekliyor – TEKNOLOJİ

Samsung, daha fazla kullanıcıyı dahil etmek için dil engellerini aşmaya ve Galaxy AI ile iletişimde yenilikler yapmaya devam ediyor.

Samsung Electronics bugün Galaxy AI platformuna üç yeni dilin eklendiğini duyurdu: Arapça, Endonezce ve Rusça. Platform artık Avustralya İngilizcesi, Kantonca ve Quebec Fransızcasını da destekliyor. Samsung'un şu anda desteklenen 13 dili var. Yeni dil ve lehçelerin eklenmesiyle dünya çapında daha fazla Galaxy kullanıcısının mobil yapay zekanın gücünden yararlanmasını sağlıyor. Samsung, yeni dil ve lehçelerin yanı sıra yıl sonuna kadar Romence, Türkçe, Felemenkçe ve İsveççe'nin yanı sıra Geleneksel Çince ve Avrupa Portekizcesi dahil olmak üzere dört dil daha eklemeyi planlıyor.

Eklenen dillerle ilgili olarak Samsung Electronics Mobile World Başkanı ve CEO'su TM Roh şunları söyledi: “Yapay zekayı mobil ortamda kullanılabilir hale getirmeye kararlı olan Galaxy AI platformunun desteklediği dillere bu yıl yeni dillerin eklenmesi. Bu, Samsung'a özel bir durum olarak, daha fazla Galaxy kullanıcısının kendi dillerini geniş ölçekte kullanmasına olanak tanıyacak.” İnsanların engellerini aşarak iletişim kurmasını sağlayacaktır. Dünya standartlarında öncü mobil yapay zeka yenilikleri ve deneyimleriyle teknolojilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. “Bunu yaparak, daha fazla kullanıcının sınırsız potansiyellerini açığa çıkaracak doğru araçlara sahip olmasını sağlayacağız.”

Galaxy AI'nin Temel Özellikleri:

  • Canlı çeviri Telefon görüşmelerinde gerçek zamanlı karşılıklı ses ve metin çevirileri gerçekleştirerek, seyahat ederken rezervasyon yapmanızı veya büyükanne ve büyükbabalarınızla kendi ana dillerinde sohbet etmenizi her zamankinden daha kolay hale getirir.
  • Tercüman Sezgisel bölünmüş ekran görünümü aracılığıyla canlı konuşmaları anında çevirebilir ve bir kişinin diğer kişinin söylediklerinin çevirisini metin olarak okumasına olanak tanır.
  • Sohbet asistanı İletişimin uygun şekilde kurulmasını sağlamak için istenen tonlama için özel öneriler sunarak, örneğin bir meslektaşınıza kibar bir mesaj vererek veya bir sosyal mesaj ortalamasının başlığı için kısa, akılda kalıcı bir ifade oluşturarak konuşmanın bağlamını iyileştirmeye yardımcı olun.
  • Not Asistanı Yapay zeka destekli özetler, önceden biçimlendirilmiş şablonlar ve kapak sayfaları hazırlayarak günlük yaşamınızda verimliliği artırın.
  • Ses kayıt asistanı Ses kayıtlarını yazıya dökmek, özetlemek ve hatta çevirmek için yapay zeka ve metinden konuşmaya teknolojisini kullanır.
  • Web asistanıhaberlerin veya web sayfalarının kısa özetlerini oluşturarak zamandan tasarruf ederek dünyada olup biteni takip etmenize yardımcı olur.

Nisan ayından itibaren önümüzdeki aylarda yeni dilleri destekleyecek olan Galaxy AI'nin sunduğu diller ve lehçeler, Ayarlar uygulamasından ayrı dil paketleri olarak indirilebiliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir