Galataport İstanbul, Galataport Caz – KÜLTÜR SANAT adı altında caz etkinlikleri serisine başlıyor

İstanbul'un denizden dünyaya açılan kapısı Galataport İstanbul, zengin gastronomi ve alışveriş olanaklarının yanı sıra benzersiz sanatsal girişimleriyle de fark yaratıyor.

Yıllar geçtikçe kültürler akıp gidiyor Boğaz'ın kalbi, tüm caz renklerini boyamaya hazırlanan Galataport İstanbul; Galataport Jazz, etkinlik serisinin ilkini 30 Nisan Dünya Caz Günü'nde, Türk caz yıldızı Selen Beytekin'in konseriyle gerçekleştirerek uzun yıllara yayılacak bir müzik geleneğinin tohumlarını atıyor.

8-9 Haziran tarihleri ​​arasında yapılması planlanan Galataport Caz Festivali'nin duyurulduğu gecede, New Orleans'ın renkli sokak festivali Mardi Gras'ın konsepti Galataport İstanbul Doğuş Meydanı'na taşınacak. Volkswagen, D-Saat ve Kiko sponsorluğunda gerçekleşecek etkinliğe Sarar ve Dore de ürün desteğiyle katkıda bulunacak.

Caz yıldızı Selen Beytekin, 30 Nisan Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında New Orleans'ın renkli sokaklarından aldığı ilham ve enerjiyi, kendine özgü sesi ve sahne ışıklarıyla yansıttığı etkileyici bir gösteriye imza atacak. Caz ustalarından oluşan “Big Band” orkestrası ise parlak sahne kostümleriyle Beytekin'e eşlik edecek.

Sahnede sahne alacak müzisyenler arasında: Şenova Ülker, Barış Doğukan Yazıcı (trompet), Engin Recepoğulları, Çağdaş Oruç (saksafon), Bulut Gülen, Burak Dursun (trombon), Ercüment Orkut (piyano), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Tunç Çakır (perküsyon), Derin Bayhan (davul). ) içerecek.

Kentin tarihi limanını canlı bir gastronomi, kültür-sanat ve ticaret bölgesine dönüştüren Galataport İstanbul'un müzik kültürüne katkısını ortaya koyacak organizasyonda Galataport Caz Festivali programı da paylaşılacak.

30 Nisan Uluslararası Caz Günü ve 8-9 Haziran Galataport Caz Festivali kapsamında müzikseverlere yaz coşkusunu yaşatacak Galataport Caz konserleri ve etkinlikleri ücretsiz olacak. Katılımcılar gün boyunca hiçbir ücret ödemeden farklı kültürel deneyimlerin keyfini çıkaracaklar.

Festivale katılan müzikseverlerin en renkli kıyafetleriyle mekana gelerek ışıltılı dünyayı birlikte yaratan Galataport Caz'da yer alması bekleniyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir