FIFA, sosyal medyada nefret söylemine karşı önlem alıyor – Son Dakika Spor Haberleri

FIFA tarafından yapılan açıklamada, çevrimiçi tacizle mücadeledeki kararlılığının güçlendirildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sosyal medyadaki nefret söylemi ve saldırgan içerik, oyuncuların ruh sağlığı, performansı, arkadaşları ve aileleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. FIFA'nın önceliği oyuncuları korumak ve futbolu güvenli bir alan haline getirmektir. 18 Haziran Uluslararası Nefrete Karşı Mücadele Günüdür. Konuşma “FIFA, 211 FIFA üyesinin tamamına Sosyal Medya Koruma Hizmeti'ne (SMPS) erişim açarak bu bağlılığı güçlendiriyor.”

Açıklamada, sistem sayesinde çevrimiçi suçluların takibinin güçlendirildiğinin altı çizilirken, şöyle denildi: “SMPS'e kayıt olduktan sonra sistem, oyuncuların, antrenörlerin, antrenörlerin, menajerlerin ve takımların sosyal medya hesaplarını her türlü nefrete kışkırtmaya karşı koruyor. Zararlı yorumları gizlemek Ayrıca takipçileri tacizden, ayrımcılıktan koruyor ve “Aynı zamanda kişilerin tehdit edici paylaşımlara maruz kalmasını engelliyor ve dolayısıyla bu tür eylemlerin normalleşmesini de engelliyor.”

2022 FIFA Dünya Kupası'nda tanıtılan SMPS, şu ana kadar turnuvalar, elemeler ve hazırlık maçları da dahil olmak üzere 11 FIFA etkinliğinde 3.381 oyuncu hesabındaki ve 160 takımdaki 30 milyon gönderi ve yorumu analiz etti ve halkın bir kısmından gelen 2,6 milyon taciz edici yorumu gizledi. oyuncular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir