Experimentarium ile bambaşka bir deneyim

Kopenhag'daki Experimentarium Müzesi 16 interaktif sergiyle ziyaretçilerini karşılıyor

REKLAM

1991 yılında Kopenhag'da açılışı yapılan Experimentarium Müzesi, üç yıllık restorasyonun ardından 9 bin metrekarelik yeni alanında 16 interaktif sergiyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Çocukların ilgisini çekmek amacıyla eğlenceli gösterilerle ziyaretçilere suyun fiziği ve kaldırma kuvveti anlatılıyor.

Experimentarium Müzesi ayrıca “Işığın Labirenti” gibi çok sayıda fizik temalı sergiye de ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçilere dokunan farklı melodileri çalan teknoloji takdir edildi.

Experimentarium Museum CEO'su Kim Gladstone Herlev: “Ne sosyal medyayla ne de akıllı telefonlarla mücadele edilemez. Zaten böyle bir savaşın içine girmek istemiyoruz. Ama biz insanlara tamamen farklı bir dünya göstermek istiyoruz. “Buraya gelen ziyaretçiler aslında bir süre cep telefonlarının varlığını unutuyorlar,” dedi, ziyaretçilerin sergilere girdiğini açıkladı.

Experimentarium içerisinde yer alan sinema salonu ile ziyaretçilerine filmin bir parçası olma şansı sunuyor. Müze bu özelliğiyle ilk müze olarak anılıyor.

26 Ocak 2017'de açılışı yapılan Experimentarium Müzesi'nin yetkilileri, 2017 yılında 500 binin üzerinde ziyaretçi beklediklerini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir