En son bilişim teknolojileri BakuTel 2016'da sunuldu

Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fuarı Bakutel, 2016 yılında 22. yılını kutluyor.

REKLAM

Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fuarı Bakutel, 2016 yılında 22. yılını kutluyor. Teknoloji fuarında, bölgenin ilk telekomünikasyon aracı olan ve Azerbaycan tarafından bölgeye getirilen ilk telefon hattının 135. yılı kutlanıyor. Nobel Kardeşler. yıl da anıldı.

Iteca Caspian'ın direktörü Farid Mammadov, fuarla ilgili basının sorularını yanıtladı:

“Geleneksel Bakutel fuarını 22. kez düzenliyoruz. Bu yıl 18 ülkeden 200'ün üzerinde firmanın katıldığı fuarda, farklı ülkelerden 7 ulusal grubu ağırlıyoruz. “Bölgedeki en büyük telekomünikasyon etkinliğiyiz ve bu yıl dünyanın dört bir yanından en son teknolojileri sergileyen lider firmaları ağırlayacağız.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ülkenin telekomünikasyon ağının her geçen gün büyüdüğünü söyledi:

“Gelecek yıllarda ekonomimizin büyümesi petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki düşüşe bağlı olmayacak. Bu büyümenin nedeni ekonominin diğer sektörlerde de gelişmesidir. Sanayi, turizm, tarım ve tabii ki bilgi ve iletişim teknolojileri. “Bugün düzenlenen geleneksel BakuTel fuarı, Azerbaycan'ın bilgi ve iletişim teknolojilerinde bölgenin standart taşıyıcısı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.”

Fuarda sunulan teknolojilerin büyük bir kısmı sanal gerçeklik ürünleridir. Bakutel'in en çok ilgi gören ürünü ise sanal gerçeklikle hazırlanan Formula 1 oyunu oldu.

Bakutel, geniş bir telekomünikasyon, ağ ve fiber optik iletişim, 4 ve 5G ve uydu teknolojilerine sahiptir.

Spinal proje yöneticisi Fidan Rustamova planlarından bahsetti:

“Aslında hepimizin başına gelen ve farkında olmadığımız bir sorunu çözüyoruz. Bu yavaş sorun… Spinal isimli projemiz ile giyilebilir cihazlı bir telefon uygulaması oluşturduk. “Cihazın omuzlarınıza takabileceğiniz alıcıları sayesinde gün boyu ne kadar çarpık olduğunuzu size bildirecek.”

Avigilon satış müdürü Agshin Suleymanov, artık yüksek çözünürlüklü kameralarla sağlık uygulamalarından güvenliğe kadar her şeyi izlemenin mümkün olduğunu söyledi:

“Son teknoloji 30 mega piksel kameramız, tek otomatik sensörlü eksiksiz bir güvenlik kamerasıdır. Kanada'da ürettiğimiz bu cihaz, güvenli şehirleri, stadyumları ve büyük meydanları izlemek için kullanılabiliyor. “Müşteriye yüksek çözünürlüklü bir görüntü verecek.”

Bakutel dört gün boyunca meraklılarına dünyada büyüyen genç şirketlerin haberlerini ve son teknolojik gelişmeleri sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir