Başkan Duman iftar ve sahurda hemşerileriyle buluştu – GÜNDEM

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Kadir gecesi düzenlenen iftar ve sahur yemeklerinde hemşehrileriyle aynı masaya oturdu. Yemeği kendi elleriyle ikram eden Başkan Duman, “Bu gecede okunan duaların birlik ve beraberliğimize, insanlığın huzur ve sükunetine vesile olmasını temenni ediyorum.”
Buca Belediyesi, ramazan ayı boyunca birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla ilçenin farklı yerlerinde iftar programları düzenlemeye devam ediyor. Kadir Gecesi Demokrasi Meydanı'nda kurulan iftar sofrasına Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, belediye meclis üyeleri ve binlerce Bucalı katıldı. Belediye Başkanı Görkem Duman, iftar yemeklerini kendi elleriyle vatandaşlara dağıttı.
BU GECE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Kadir Gecesi'nin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Duman, şunları söyledi: “Bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirilen ve Ramazan Bayramı'nın selamı olarak kabul edilen Kadir Gecesi, bu yıl bizim için çok daha anlamlı. Bu gece yapacağımız duaların arasında halkımızın bize gösterdiği güvene layık olmak da var.''Büyüdüğümüz güzel Buca'mız için var gücümüzle yorulmadan çalışma arzusu var. Bu şehre değer katmak istiyoruz. Bu gecede kılınan duaların birlik ve beraberliğimize, insanlığın huzur ve sükunetine vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Programda sahneye çıkan sanatçılar Ömer Faruk Özcan ve Sebahattin Arslan, Bucalılar için en güzel ilahileri seslendirdi. Sunucu Mehmet Bozdağ'ın sohbeti ve sunumu izleyenlere huzur dolu anlar yaşattı. Semazenlerin tasavvuf müziği eşliğinde sergilediği gösteri de büyük beğeni topladı.
Programda şehrin çocukları da unutulmadı. Minikler sihirbaz gösterisinin tadını çıkarırken, Hacivat ile Karagöz komedisi ile kahkahalara boğuldular.
YAYLACIK'A SAHUR KILDI
Belediye Başkanı Görkem Duman daha sonra Yaylacık İlçesi'nde sahur yemeğinde komşularıyla aynı masada buluştu. Sahurda belediye vatandaşlara seccade dağıttı. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir