Avcılar'da sporun geleceği konuşuldu – SPORT

Avcılar Spor Çalıştayı'nda Avcılar'da sporun geleceği konuşuldu. Avcılar Belediyesi ve İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen çalıştayda önümüzdeki 5 yılın yol haritası belirlendi.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Avcılar Belediyesi ve İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, kentte sporun geleceğini planlamak amacıyla çalıştay düzenledi. Avcılar'da gençlerin spora katılımının artırılması amacıyla Cihangir Şehir Evi'nde düzenlenen etkinlikte beden eğitimi, amatör spor kulüplerinin durumu ve ihtiyaçları konuşuldu. Akademisyenler, amatör spor kulüpleri ve alanında uzman çok sayıda uzmanın katıldığı seminerde, eski milli futbolcu ve teknik direktör Ergün Pembe, “Spor okulları ve halk futbolu bağlamında çocuk gelişimi” konulu bir sunum yaptı. Avcılar'da önümüzdeki 5 yılın yol haritasının belirlendiği bir günlük çalıştayın sonunda çalıştay raporu ve eylem planı sunuldu.

AVCILAR SPORUN MERKEZİ!

Etkinliğe ev sahipliği yapan Avcılar Utku Belediye Başkanı Caner Çaykara açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bugün düzenlediğimiz çalıştayda Avcılar'ımızın 5 yıllık spordaki yol haritasını hep birlikte belirleyeceğiz.

Elimizden gelen her şeyi yaparız Biz yapabiliriz Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Her mahallemizde spor sahaları ve tesisleri yapıp şehrimize kazandırmak için çalışıyoruz. Avcılarımızın sporda daha iyi yerlere gelmesi için Avcılar çocuklarının evden çıktıklarında gördükleri tek şeyin binalar ve sokaklar olmaması için çalışacağız.

Amatör spor kulüplerimizle iletişim ve destek içerisinde olacağız. Bütün eksiklikleri, bütün sorunları içselleştiriyorum, bunu bütün samimiyetimle söylüyorum ama 5 yıl içerisinde bunları çözeceğimize yürekten inanıyorum. Bu konu ile ilgili tüm eleştirilerinizi, fikirlerinizi ve katkılarınızı aldığımdan ve sorumluluğu üstlendiğimden emin olabilirsiniz. “Çok çalışarak hepsinin üstesinden geleceğiz” dedi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir