Windows 8 Parola Ve Şifre Kaldırma

Salı, 5 Mart 2013, 12:43 | Teknoloji | 0 Comment | Read 4424 Times
by admin

Windows 8 Parola Ve Şifre KaldırmaWindows 8 Parola Kaldırma
Windows 8 Şifre Kaldırma

Win 8 Parola kaldırma işlemleri için doğru adrestesiniz. Windows 8 giriş şifresi nasıl değiştirilir öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde..

Windows 8 işletim sisteminde giriş parolası nasıl kaldırılır diye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan sürümü ile Windows 8 işletim sistemi daha önce yayınlanan sürümlerden çok daha farlı bir arayüze sahip olduğu gibi diğer Windows işletim sistemlerine göre sıra dışı bir yapıya sahip. Windows 8 işletim sisteminde yalnızca sisteminizde hesabı bulunan kişilerin kullanmasına izin vermek için parola koymanız gerekir. Bu sayede hesabınıza erişimi engellemiş olursunuz. Anca bilgisayarınız her yeniden başlattığınızda şifre girmek biraz can sıkıcı olabilir.

Windows 8 işletim sisteminde giriş şifresini kaldırmak için Windows+R tuşlarına basın ve çıkan ekrana “netplwiz” yazınız. Daha sonra “Users must enter a user name and password to use this computer” seçeneğindeki işareti kaldırın ve OK’e basarak yaptığınız işlemi onaylayınız. Artık Windows 8 işletim sistemini her başlattığınızda şifre girmek zorunda değilsiniz.

Win 8 işletim sistemine özel olan parole ve şifre kaldırma metodu hakkında yapamadığınız bölümleri aşağıdaki yorum bölümünden bize sorun yardımcı olalım.