Kolpa Grubunun İsimleri

Cuma, 8 Mart 2013, 14:49 | Müzik | 31 Comments | Read 7685 Times
by admin

Kolpa Grubu İsimleri

Kolpa Grubu Üyelerinin İsimleri

Şüphesiz Pis yedili dizi müziği ile adını duyuran Kolpa grubu son zamanlarda özellikle de genç kızların ilgisini çekmiş durumda. Kolpa grup üyelerinin isimleri de haliyle merak edilir hale geldi. Kolpa grubu adları…

Kolpa Müzik gurubu; 2005 Yılında İstanbul`da kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllarda Bas`da Bora Yeter, Vokal`de Barış Kurtçu bulunmaktaydı. 2007 yılında gitar`da Dinçer çetinin yerine başka bir arkadaşlarını Cenk Taber Dönmez getirilerek 2009 yılında bu kadro ile ilk albümleri olan `Hayat Senin` isimli albümü yaptılar.

Kolpa Grubunda bulunan isimler;

Bora Yeter
Barış Yurtçu
Cenk Taner Dönmez
Samuray Gökçe
Kolpa Grubunun İsimleri
Temelleri elemanlarının Adana’da geçirdikleri lise yıllarına dayanan Kolpa; 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter (bas) ve Barış Yurtçu (vokal) tarafından kuruldu.
2007 yılında ise gitarda Dinçer Çetin’in yerine yine baska bir lise arkadaşları Cenk Taner Dönmez’in geçmesiyle grup ilk albümün kayıtlarında yer alan 3 kişilik kadroya ulaştı. 2009 Nisan ayında bu kadroyla ilk albümleri Hayat Senin’i yayınlandı. Prodüktörlüğünü Matthew Erdem’in yaptığı bu albüm Pasaj Müzik’in alt markası Mucize İşler tarafından piyasaya sürüldü. Sayende ve Koşa Koşa şarkılarına çekilen video kliplerden sonra Kolpa’nın kadrosu davulda Samuray Gökçe’nin de gruba katılımıyla son halini aldı.
2010 Şubat ayında kayıtlarına başladığı 5 cover şarkıdan oluşan maxi single albüm Maximum ise 4 haftalık kısa bir süre sonunda 23 Mart 2010 tarihinde Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü. Bu albümün ilk video klip şarkısı Böyle Ayrılık Olmaz bir çok listede 1 numaraya yükseldi. Maximum albümünden yayınladıkları 2. video klip şarkısı ise Merve Boluğur ve Çağkan Çulhanın rol aldığı ‘Kadınım’ oldu.
2011 Mart ayında Haluk Kurosman prodüktörlüğünde Son Nefesim’i yayınlayan Kolpa; bu şarkıyla yükselişini hızlandırdı ve Son Nefesim Nielsen raporlarına göre 5 hafta boyunca radyolarda en çok çalınan rock şarkı oldu. Klipte Sırp model Sara Vulovic ve oyuncu Murat Prosçiler rol aldı.
2012 Şubat ayında ise yine Haluk Kurosman prodüktörlüğünde 10 şarkılık Yatağın Soğuk Tarafı albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yayınlayan Kolpa; bu albümle hızlı yükselişini sürdürdü. Albümün kliplenen şarkıları Yatağın Soğuk Tarafı ve Beni Aşka İnandır’ın ardından grup Altın Kelebek 2012 Müzik Ödülleri’nde Turkcell Müzik En İyi Grup ödülüne layık görüldü
Yatağın Soğuk Tarafı albümünün bir başka şarkısı olan Hiç Bitmez Bu Masal Show Tv’de yayınlanan Pis Yedili dizisinin jenerik müziği olarak kullanılmaktadır. Hatta bu dizinin iki bölümünde de Kolpa grubu elemanları konuk oyuncu olarak yer almışlardır.

Diskografi

Yıl Albüm Yapımcı
2009 Hayat Senin Mucize İşler / Pasaj Müzik
2010 Maximum Pasaj Müzik
2011 Son Nefesim Pasaj Müzik
2012 Yatağın Soğuk Tarafı Pasaj Müzik

Kolpa Grubu ve Üyeleri hakkında söylemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

31 responses to "Kolpa Grubunun İsimleri"

 1. Enter your name... diyor ki:

  nolur bi kere konser verseniz burda yaaaa

 2. Duygu makar diyor ki:

  Şakılarınızı hep dinliyorum .Sizi çok seviyorum.

 3. beyzanur diyor ki:

  size aşığım canlarım benim

 4. ADINIZ... diyor ki:

  güzel.

 5. buse diyor ki:

  kurusıkıymış anladım bizim tüm hikayemiz öldürmedi bu mudur en kuvvetli darben. bu sefer acıtmadı özenle seçip söylediğin sözler ama hayır dedin şimdi değil.bu şarkıyı dinleyin ve ondan sonra yorum yazın.dındındın yalnızlığı demledim………………

 6. buse diyor ki:

  aşkım seni seviyorum barışım benim canım bitanem.

 7. hira nur diyor ki:

  sizi çooooooooooook seviyorum kahramanmaraş/pazarcık gelmenizi ve orada konser vermenizi dört gözle bekliyorum ayrıca sizin tüm şarkılarınızı ezbere biliyorum kısaca size bayılıyoooooooooooooooooooorum

 8. elif kığılcım diyor ki:

  sizi çoooooooooooooooooooooooooooook seviyorum canlarım benim

 9. elif kığılcım diyor ki:

  barış sana bayılıyorum

 10. ADINIZ... diyor ki:

  kollllllllllpa sizi ve sizinle olan herşeyi seviyorum