iPhone Resetleme ve Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

Pazartesi, 12 Ocak 2015, 7:32 | Teknoloji | 50 Comments | Read 35414 Times
by admin

iPhone Resetleme
iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme

Günümüzde bütçemizi çok zorlasa da çoğu insanın kullandığı cep telefonu markası şüphesiz Apple’nin üretimi olan iphone cep telefonları iphone 3,4 derken ülkemizde iphone 5 satışları başladı ve 5s modelinin çıkmasını dört gözle bekleyen insanlar da mevcut.

iPhone 3, 4, 4s, 5 Format Atma..

İPhone için cep bilgisayarı diyebiliriz nasıl ki bilgisayarımız zamanla yavaşlar format çekip sistemini yeniden yükleriz İPhone de zamanı geldiğinde tıpkı bilgisayarda olduğu gibi sistemini yenilememiz gerekir. Birkaç basit işlemle İPhonenizi ilk alındığı gün gibi yapabilirsiniz. İşte detaylar…

iPhone ‘un ortasındaki yuvarlak tuşu ile beraber üst kısmındaki açma kapama tuşuna fotoğraftaki gibi aynı anda yaklaşık 10-15 sn kadar basılı tutunuz.

iPhone bilgisayar mantığıyla çalışan mobil bir cihaz . Tıpkı bilgisayarımızdaki gibi giriş çıkış birimleri, işletim sistemi, kendi tarayıcısı ve uygulamaları mevcut. Bu demek oluyor ki bilgisayarda yaşanması olası yazılımsal ve donanımsal problemlerin benzerleri iPhone içinde geçerli.

Installer’dan yükleme yaptınız ve bir gariplik hissediyorsanız, son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında donma, kilitlenme vb. sorunlar yazılımsal kaynaklı ise iPhone’u tam olarak yeniden başlatmanız ile giderilebilir. Bu durumda veri kaybı yaşamazsınız. iTunes üzerinden Restore veya Update etme gibi bir işlem yaptığınız takdirde cihazın kutudan çıktığı ilk haline döneceğini ve kişisel verilerinizi kaybedebileceğinizi unutmayın.

iphone cep telefonunuzu resetleme konusundaki sıkıntılarınızı ve öğrenmek istediğiniz soruları aşağıdaki mesaj bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

50 responses to "iPhone Resetleme ve Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır"

  1. yalçın ören diyor ki:

    ıphone 5s fabrika ayarlarina cevirmeye calistim fakat siyah ekran cikti surekli yuvarlak donuyor ama islem tamamlanmiyor

  2. ali daş diyor ki:

    fabrika ayarlarına döndüm ve telefon kitlendi ve telefonu 2.el aldığım için apple hesapınıda başka birisinin üzerine olduğu için açılmadı lütfen yardım