Genel Af Çıkacak Mı Ne Zaman Çıkacak 2013

Pazartesi, 4 Mart 2013, 14:57 | Genel | 393 Comments | Read 34635 Times
by admin

Genel Af Çıkacak Mı Ne Zaman Çıkacak 2013Son Dakika Genel Af Açıklamaları, Haberleri ve Gelişmeleri…

Genel Af Çıkacak Mı?

Genel Af Ne Zaman Çıkacak?

Balıkesir’de bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel af bekleyen mahkum ve aileleri için üzücü bir açıklama yaptı. Akp genel başkanı Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada genel af ne zaman çıkacak 2013, genel af varmı,2013 çıkacak olan aflar,genel af çıkacak mı 2013,genel af kimleri kapsıyor,genel af olurmu sorularının da cevaplarını vermiş oldu.

“GENEL AF OLMAYACAK”

Genel af çıkacak mı. Kardeşim sen bizi hiç dinlemiyorsun demek ki. Biz bir genel affın olamayacağını defaatle ifade ettik.
Ben bunu bizzat ifade ettim. Bir insanı öldürenin af yetkisini ben kendimde bulamam dedim. Ben bu ifadeyi kullandım diye ana muhalefet “şeriat getirmek istiyorlar” dedi. Bununla ilgili çalışma yapmak gerekiyorsa bunu da yapmak durumundayız. Devlet kendisine karşı işlenen suçları affedebilir ama kişiye karşı bir af hakkı maktulün ve yakınlarınındır.

Ben buna böyle bakıyorum. İşte geçenlerde bir bayanı 8 yerinden bıçaklıyor mahkemeye gidiyor sonra yargı bunu serbest bırakıyor. Ben bunu anlamakta zorlanıyorum. ‘Bu nasıl adalettir’ sorusunu ben kendime soruyorum. Adalet Bakanı’ma söyledim. Bu işin üzerine nasıl gideceksek gidelim.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın genel af ile ilgili yaptığı son açıklamalar bu şekilde. Konu hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

393 responses to "Genel Af Çıkacak Mı Ne Zaman Çıkacak 2013"

 1. Kutengiz diyor ki:

  Kardeşim gerçekten iftiraya uğrayanlar paket yasalarla zaten çıkıyor.Birde bizim tanıdığımız ruh hastaları var . adam gözünü kırpmadan nam olsun diye 3 kişiyi sinek öldürür gibi öldürüyor ve bu adam daha önceki aflardan yararlanmış bir adam bu dahi yakında çıkacağım af var diyormuş böyle ülke olurmu kardeşim bırakın her suçlu cezasını çeksin insanların devlete güveni zedelenmesin bizatihi böyle ruh hastalarını asın

 2. ugur diyor ki:

  Sayin Başbakanım ben askere polise öldüren i af istemiyorum içeride ufak tefek suçlardan yatakları vede işin bozulan okadar is adamını istiyorum

 3. VATAN SEVER diyor ki:

  DEVLETE KARŞI İŞLENEN SUÇLAR DİYORSUNUZ,
  BU TERÖRİSTLER, SİLAHA DOKUNMADAN, KAN AKITMADANMI, TERÖRİST OLDU, DA
  SERBEST KALIYOR. GENEL AF İSTİYORUZ

 4. şehit evladı diyor ki:

  sayın BAŞBAKANIM
  ASKERİMİZE POLİSİMİZE, KURŞUN SIKAN TERÖRİSTLERİ UFAK UFAK TAHLİYE EDİYOLAR,
  DEVLETİ SOYANI SERBEST BIRAKIYOLAR,
  GÜÇLÜYE KANUN ÇIKARIP HÜRRİYET YOLUNU AÇILIYOR.
  VATANI KORUMAK İÇİN çalışan POLİSİ,ASKERİ,TUTUKLUYOLAR,
  CEZAEVLERİNDE BİNLERCE SUÇSUZ, VATAN EVLADI ANASI,BABASI,GENELAF DİYE YALVARIYOR,
  BUMU DEMOKRASİ,EŞİTLİK, ADALET. HERKESE EŞİTLİK, İSTİYORUZ, GENEL AF İSTİYORUZ.

 5. kizil elma diyor ki:

  Sayin basbaskanm dogru soyluyor.. Acimasizca insan keseknler adam oldurenler baskasnin rizkini calanlar hirsilik yapanlr.. Ve genc kizlarin irzina girip tecavuz edenler.. Bunlar nasil serbest biraklr.. Ama sucu hafif ve hatta sucsuz insanlr bile vardr ceza evnde iste onlar arastrilsn ve oara af gelsin.. Ve adalet yerini bulsun…

 6. cansl diyor ki:

  ya genel af olmasa bile noğlur bi ceza indirimi çıksın noğlur duy artık sesimizi başbakan.

 7. ayşe diyor ki:

  af çıksın daha fazla çocuklar anneler eşler ağlamasın.benim amcam hapiste gerçekten çok zor başımıza gelince anladık.sanki amcam değil ben girmiş gibiyim…

 8. zaman diyor ki:

  kucuk umutlarimizi kucuk hayallerimizi kucuk dunyamizi senin iki dudaginin arasindan cikan cumleye ve merhametine biraktik aff cikarda bizde kucuk dunyamiza kaldigimiz yerden devam edelim..