Facebook Arkadaş Listesinde Olmayanlara Mesaj Göndermek Paralı Mı?

Arkadaş listemde olmayana nasıl mesaj gönderebilirim?

Facebook arkadaşım olmayanlara mesaj göndermek ücretli mi?

Face arkadaşım olmayan kişilere nasıl mesaj gönderebilirim?

Sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi facebook’ta bundan sonra arkadaş listenizde olmayan kişilere mesaj göndermek paralı oldu. Arkadaşınız olmayan kişilere msj göndermek istediğiniz de aşağıdaki uyarıyı alacaksınız.

Sosyal medya devi Facebook üzerinde mesaj göndermenin ücretli olacağı bir süredir konuşuluyordu. Bugün Facebook kullanıcılarının karşılaştığı bir mesaj uygulamanın başladığını gösterdi.
Facebook Arkadaş Listesinde Olmayanlara Mesaj Göndermek Paralı Mı
ARKADAŞ LİSTENİZDE OLMAYAN KULLANICIYA MESAJ ÜCRETLİ

Facebook arkadaş listenizde olmayan bazı kullanıcılara mesaj atmak istediğinizde bu mesajı 0,53 TL ödeyerek karşıdaki kişinin Gelen Kutusuna gönderebileceğini belirtiyor. Kullanıcıya alternatif bir yol da sunan Facebook,kullanıcının bu teklifi kabul etmemesi durumunda kişiye mesajı ‘Diğer’ klasörüne gönderebileceğini belirtiyor.

‘Diğer’ klasörü nedir?

Facebook Diğer klasörü ile ilgili şu bilgileri vermekte. Diğer klasörünüz, gelen kutunuza düşmemesi için filtrelenen mesajları ve e-postaları bulacağınız yerdir. Filtre tercihinizi doğrudan gelen kutunuzdan değiştirebilirsiniz. Diğer klasörünüze gitmek için, ana sayfanın sol tarafındaki Mesajlar’a tıklayın. Ana mesajlar görünümünüzün sol üst kısmında Diğer’e tıklayın.

Alternatif mekanizmalar nelerdir?

Facebook üzerinden ücreti ödemeden mesaj göndermek isteyen kullanıcılar şimdilik kişinin diğer sosyal ağlarda bulunan profillerinden iletişim kurmaya yönlenebilir. Fakat ilerleyen günlerde Facebook hesabı ile giriş yapılan ve sadece mesaj göndermeye olanak tanıyan özel arayüzlerin gelişmesi de kaçınılmaz görünüyor.

Facebook’un başlatmış olduğu bu ücretli uygulama ile ilgili düşünceleriniz neler?

Facebook Arkadaş Listesinde Olmayanlara Mesaj Göndermek Paralı Mı?” üzerine 8 düşünce

  1. Geri izleme: Facebook Neden Açılmıyor Giremiyorum 26.07.2013 | Portalhaber.Net

  2. Geri izleme: Facebook Neden Açılmıyor Giremiyorum 09.03.2013 | Portalhaber.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>