Çanaklar Ne Olacak Uydu Antenleri Kalkıyor

Salı, 26 Şubat 2013, 13:37 | Televizyon | 42 Comments | Read 6080 Times
by admin

Çanaklar Ne Olacak Uydu Antenleri KalkıyorÇanak Anten Kalkacak Mı

Uydu Antenleri Kalkıyor Mu

2014 yılında digital karasal yayına geçecek olan Türkiye’de bununla birlikte önemli değişiklikler de yaşanacak. Toplam maliyeti 400 milyon TL’yi bulacak olan 800 tane verici anten kurulumu gerçekleştirilecek. Bu kurulumun ardından da yaklaşık 17 milyon uydu anteninin kaldırılıp çöpe atılacağı belirtiliyor.

Televizyon ve radyolara frekans tahsisi amacı ile çıkarılan Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu 3 Mart 2011 tarihinde yürürlüğe girerken, RTÜK ve BTK’nın bu alanda yaptıkları çalışmalarda son aşamaya gelindi. Kanunun geçici 4. Maddesi’ne göre, Türkiye Cumhuriyeti 2015 yılı başında dijital karasal yayına geçmek zorunda. Kanun Türkiye’de var olan yayıncılık politikasını da yeniden belirleyecek. 2014’e kadar yapılacak çalışmalar ile birlikte 23’ü ulusal olmak üzere toplam 252 televizyon ve 36’sı ulusal olmak üzere toplam 1.090 radyonun frekans tahsisleri yapılacak. Frekans planlamasını yaptıran RTÜK ile aralarında Kanal D, Star TV, ATV, Kanal7, STV, FOX ve TV8’in de bulunduğu 16 yayıncı ortağın bulunduğu Anten A.Ş.’ye ortalama 400 milyon TL’ye mal olacak 800 adet verici anten kurulacak. Antenlerin satın alım ve kurulumunu sağlayacak olan Anten A.Ş., sistemin işletmesini de yürütecek. Dijital karasal yayıncılık ile birlikte Türkiye’deki 17 milyon adet uydu anteni de çatılardan kaldırılacak.

Çanak antenlerin kalkması hakkında görüş ve düşünceleriniz bizim için önemli aşağıdaki yorum bölümünden fikrinizi belirtebilirsiniz.

42 responses to "Çanaklar Ne Olacak Uydu Antenleri Kalkıyor"

 1. Macit Kara diyor ki:

  Pahalı cihaz satanların attığı kazıklar zaten ahirette kendilerine dönecek,bir de insan iktidar olacağına tavuk kümesinde yaşasa daha hayırlı!Çünkü bir çoğunun aldığı vebal o kadar büyükki,onu affettirecek kadar gözyaşı dökebilmeyi dünyada hiç bir insan başaramaz.

 2. MEHMET ALİ YILDIZ diyor ki:

  ÇANAK ANTENLER İPTAL OLDUĞUNDA YERİNE NASIL BİR ŞEY ÇIKACAK NASIL İZLECEN TELEVİZYONU

 3. murat diyor ki:

  yazık dıyınmı vatastasa

 4. adana diyor ki:

  çok iyi olur kalkarsa

 5. müslüm diyor ki:

  kardeşlerim çok iyi düşüncele sahipsiniz lakin binlerce insan uyduculuktan ekmek yiyor hoş güzel bi sisstem yapıyolar ne için milletin gözünü boyaman için peki o kadar allah peygamber diyorlar bu kadar insan ne yiyecek ne içecek bunuda devlet düşünüyomu

 6. erdem diyor ki:

  afrika ülkelerine satarsın :))

 7. muhammed diyor ki:

  kalkıyoı kardeşler resmi bilkgi zaten bu yanı uydu cihazı pıyasası doydu o yuzden insanların led lcdnşin içınde cihaz olucak ve antenin yapmıs olduğu cırkin goruntude kalkıcak

 8. mustafa çamur diyor ki:

  Bence bu halkımıza bir zulmdür.Nedir at yenisini al hayat standartlarımız okadar yüksek değilki bu olmadı bu formülünü bize sunuyorlar.