10:40 am - Salı Mayıs 31, 2016

Bilgisayarın Hayatımızda Ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Salı, 19 Şubat 2013, 17:19 | Eğitim | 29 Comments | Read 5279 Times
by admin
Bilgisayarın Hayatımızda Ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Bilgisayarın Hayatımızda Ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Bilgisayarın Hayatımızda Ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler Nelerdir

Kısaca bilgisayarın çevremizde yaptığı değişiklikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Bugün kullanılan teknoloji ürünlerinin şüphesiz en yaygınlarından biri bilgisayardır. İşyerimizde,evimizde,gittiğimi z herhangi bir banka şubesinden tutunda mahallemizdeki bakkala kadar girmiştir. Hatta bu hızlı gelişimin içerisinde çocuklarımıza okullarda ders olarak bile okutulmaya başlamıştır.

Bilgisayarların ilk ortaya çıktığı yıllar 1960’lardı. O zaman ilk kullanılan bilgisayarlar bugünkü apartman boylarındaydı. Ve yapabildiği sadece dört işlemden ibaretti. Tabi zamanla teknolojinin gelişmesiyle birlikte boyutu küçüldü ve işlem kapasitesi arttırıldı. Bugün halen sürekli olarak bilgisayarlar geliştiriliyor ve yenileniyor. Bizim bilgisayarı yaşamımıza bu kadar kolay girmesini sağlayan en önemli etkenlerden biride ihtiyaçlarımız olsa gerek. Evet, bugün internet denilen olayında eklenmesiyle birçok işimizi bilgisayarlardan halledebiliyoruz.

Yani belki bir bakıma ailemizden biri gibi oldu. Ve bu da bize teknolojiyle ne kadar iç içe yaşadığımızı gösteriyor. Belki biz bunun farkında bile değiliz ama hayatımızda gerçekten önemli bir yer edinmiş bilgisayar kendisine. Düşünün bir defa birkaç gün bilgisayar kullanmayalım hiçbir yerde. Nasıl hayat zorlaşır değil mi? En ufak gittiğimiz bir devlet dairesinde bile ne kadar bekleyeceğimizi düşünün. İşkence gibi gelecektir bu bizlere.

Tabi yaşamımıza bu kadar etkili olan bir makine kullanımı açısından da sıkıntı olmaktaydı. Karşısına oturduğumuzda bir çoğumuz yine ne yapacağımızı bilemez duruma geliyorduk. Bunun neticesinde de madem ki bu bir ihtiyaç halini almıştır yani bireylerin öğrenmesinde fayda var bu eğitimi çekirdekten verelim düşüncesiyle okullarımıza ders olarak girmiştir.

bugün Şüphesiz bunun faydalarını da görmezlikten gelmek mümkün değildir. İlkokullarımız dahil olmak üzere bugün eğitim ve öğretimin her aşamasında bilgisayar dersleri öğrencilere okutulmaktadır. Bilgisayar genel olarak görsel bir yapıya dayandığı için anlaşılması daha kolay olmaktadır. Ve dersler açısından pek sıkıntı oluşturduğu söylenemez. Tabi sadece okul seviyesiyle sınırlı değil bilgisayar öğrenimi. Bugün birçok yerde gerek halk eğitim merkezleri olsun gerekse özel kurslar olsun bu işin eğitimi verilmektedir.

Genele baktığımızda artık bilgisayar ile birlikte bize aslında teknolojiyi takip etme fırsatının da verildiğini görebiliriz. Bunun nedeni de bilgisayar sürekli ilerleyen ve gelişen teknolojiyle yenilenmesi sürecinde bizde kullanıcı durumunda olduğumuza göre ister istemez teknolojiyi takip etme fırsatı bulabiliyoruz.

Bilgisayar şüphesiz çağın en büyük icatlarından biri. Sizler de bu konu hakkında ki görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

29 responses to "Bilgisayarın Hayatımızda Ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler"

 1. Esin diyor ki:

  Çok uzun yaa iyi yazmışsınız ama keşke kısa olsaymış.

 2. neslihan diyor ki:

  bence gayet iyi

 3. Anonim diyor ki:

  bence yeterli çooookta güzel

 4. Arda diyor ki:

  arkadaslar nasıl bu yazı bu site başlıyorum yazmaya

 5. Anonim diyor ki:

  çok güzel ama uzun

 6. Misafir diyor ki:

  Yeterli.Sağolun.

 7. cansel diyor ki:

  bazı yerler gereksizdi

 8. kamil diyor ki:

  çok uzun

 9. ayşe diyor ki:

  bence çok güzel