Araç Kaza Raporu Sorgulama www.sbm.org.tr

Cumartesi, 20 Aralık 2014, 3:35 | Genel | 38 Comments | Read 7165 Times
by admin

www.sbm.org.tr Sorgulama, Araç Kaza raporu nasıl sorgulanır? Bundan sonra araç kaza eksperleri internet üzerinden de çıkarılabilecek. Araç satmadan önce araç servislerine gidip almak için uğraştığınız araç kaza sporları internet üzerinden www.sbm.org.tr adresinden de alınabiliyor.

Artık aracını satmak isteyen araç satıcıları, araçlarıyla ilgili yaptıkları kazaların boyutunu göstermek için oto servisine gitmek yerine detaylı eksper raporunu temin ederek, aracı almak isteyen kişiye özet raporu gösterebiliyor. Artık ikinci el araç alım satımlarında otoyu ustaya gösterme devri bitiyor. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) hayata geçirdiği yeni uygulama ile araç sahipleri artık yaptıkları kaza ile ilgili detaylı eksper raporunu, SBM’nin yeni sitesinden (www.sbm.org.tr) öğrenebiliyor.

Detaylı eksper raporunda, aracın yaptığı kazanın maliyetinin ne olduğu, değişen parçalar, işçilik detayları ve onarımın yapıldığı tamirhane gibi hasara ilişkin tüm bilgiler yer alıyor.

Araçla ilgili eksper raporu sorgulaması yapmak için, www.sbm.org.tr adresine girerek araç sahibinin TC kimlik numarası, hasarı sorgulanacak aracın plakası ve hasar tarihi bilgilerinin girilmesi yeterli oluyor. Detaylı eksper raporu ücretsiz olarak sorgulanabiliyor.

Sistem 1 Ocak 2012 tarihinde devreye girdiği için, yalnızca bu tarihten sonra gerçekleşmiş ve eksper atanmış hasarlara ilişkin eksper raporları görüntülenebiliyor. Hasar tarihini bilmeyen ya da hatırlamayan araç sahipleri ise, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sağladığı SMS servisi sayesinde plaka ile hasar sorgulaması yaparak hasar tarihini öğrenebiliyor.

www.sbm.org.tr Araç Kaza Raporu Sorgulama sistemi ile ilgili sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yapabilirsiniz.

38 responses to "Araç Kaza Raporu Sorgulama www.sbm.org.tr"

 1. Enter your name... diyor ki:

  16 KG 25 NOLU ARACIN BURSA DAKİ KAZA RAPORU NEDŞR

 2. Enter your name... diyor ki:

  06FL0285aracımın kaza raporunu öğrenmek istiyorum

 3. hayrettin küçükaslan diyor ki:

  16 D 0921 PLAKALI ARACIN KAZA RAPORU SONUCUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 4. seref duvan diyor ki:

  34 uko121 bu aracın büyük hasarı varmı yokmu bilgi istiyorum

 5. cevdet coskun diyor ki:

  38 oy 571 araç hakkında bilgi istiyorum

 6. ekrem akçay diyor ki:

  06ay8841 nolu aracın kaza rapornu öğrenmek istiyorum

 7. ekrem akçay diyor ki:

  06ay8841 aracın kaza raporunu öğrenmek istiyorum

 8. hüseyin albayrak diyor ki:

  06 aj 6012 plakalı aracımın kaza raporunu öğrenmek istiyorum